Suat ŞimşekAvukat, gezgin, yazar, rehber ve gurme.  1973 yılında Berlin’de doğdu. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Üniversite yıllarında, İstanbul Defterdarlığında ve Maliye Bakanlığı Baş Hukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak İstanbul Muhakemat Müdürlüğünde görev yaptı. 1997 yılında aynı üniversitede Mali Hukuk alanında Yüksek Lisans çalışmasını tamamladı.

1995 yılında kurulan, Eke & Şimşek International Law & Consultancy firmasının yönetici ortağı olan Şimşek, yerli ve yabancı birçok şirketin, dünyanın birçok metropolünde, Uluslararası Tahkim Mahkemelerindeki uyuşmazlıklarının hallinde avukat ve danışman olarak görev aldı.

Halen İstanbul Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapan Şimşek, çeşitli gazete ve dergilerdeki hukuk makalelerinin yanı sıra, gezi kültürüne yardımcı olmak amacıyla gezi yazıları da yazmaktadır. 160’a yakın ülkede gerek iş gerekse gezi amaçlı bulunan Şimşek,  birçok sosyal amaçlı derneğin üyesidir. Eke & Şimşek International Law & Consultancy yönetici ortağı olarak ülkemizin birçok holding ve bünyesindeki şirketlere, yeni kanunlar, kişisel gelişim ve mesleki kariyer bakımından profesyonel  eğitimlerine devam etmektedir.